Basit Tasarruf Yöntemleri

0

Aşağıda yer verdiğimiz tasarruf seçenekleri sadece elektrik faturası ile alakalı değildir. Her ne kadar elektrik ile doğrudan ilişki içerisinde olan bir web sitesi yayınlamış olsak da elektrik faturasından daha farklı tasarruf yöntemlerinin de olduğu bilinmelidir.

Önceliğimiz çok kaldığımız odalardadır. O odaların ısıtılmasını doğalgazla sağlıyorsak mümkün olduğu kadar bizi bunaltmayacak şekilde doldurmamız gerekmektedir. Bu sayede oda daha kolay ısınacak ve daha zor soğuyacaktır.

İkinci Adım: Ne Yaptığının Farkına Varmak

İkinci basamaksa mümkünse evinizde bulunan tüm ampulleri led ampullerle değiştirmektir. Bu sayede led ampuller ekonominize ciddi katkılar sağlayabilir. Zaman içerisinde bu katkıları gözle görülür bir hale getirmeniz mümkün olacaktır.

Bir sonraki adımınızsa mümkünse televizyonu kapatacak bir düzenek geliştirmenizdir. Bilindiği gibi günümüzde televizyonların büyük bir kısmının artık açma kapatma düğmeleri sadece kumandalarında bu da televizyonu kapatsanız arka planda bir miktar elektrik harcadığı anlamına gelmektedir.

Böyle bir durumun önüne geçmek adına fişlerini çekebilir yada uğraşamam diyorsanız otomatik bir sigorta sistemi kurabilirsiniz. Evde en fazla kullandığınız laptop, televizyon, şarj aletleri ve adaptörlerin bağlı olduğu fişi düğmeli hale getirerek aylık çok ciddi bir ekonomi sağlamanız mümkün olmaktadır.

Sadece düğmesini kapatarak bir anda elektriği kesiyorsunuz ve bu sayede bekleme modunda çalışan hiçbir elektronik eşya elektrik tüketmemiş oluyor. Buna bilgisayar şarj aletleri ve cep telefonu şarj adaptörleri de dahildir. Gönül rahatlığıyla kullanılabilir ve çalışma sistemlerinin de son derece basit olduğunu söyleyebiliriz.

Üçüncü Adım: Anlaşılmayandan Uzak Durun

Televizyonlarda gazetelerde her gün karşılaştığımız haberlerde, tasarruf veya ekonomi başlıklarında da dolandırıcıların çok sık karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Ekonomik yeni buluşlar, beş adımda kredi ve daha birçok konu başlığında sizin anlamadığınız şekillerde size danışmanlık sağladığını söyleyen kişilerden de tam olarak emin olmadan kontakt kurmamak yerinde bir karar olacaktır.

Geçtiğimiz haftalarda bu konu ile ilgilendiğimi bilen bir arkadaşım beni arayarak bir firmanın topraksız tarım konusunda kendine destek olmak istediğini ve sadece bir miktar para ile başlamaya hazır olduklarını söylemişti. Bunun gibi her gün çok farklı yöntemlerle insanların dolandırıldıklarını unutmayın. Sadece olayın mantığını anlayarak bu tuzaklardan uzak durabilirsiniz.

CEVAP VER

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.