Buzdolabının Elektrik Faturasına Etkisi

0

Tasarruf etmek için elektrik üretmenize gerek yok. Bildiğiniz gibi mevcut elektriğinizi akıllı kullanarak faturanıza yansıyan rakamları çok ciddi anlamda azaltmanız da mümkün olabilir. Peki ama nasıl?

Bilindiği gibi elektrik faturanız evde çalışan tüm araçlarla doğrudan içli dışlıdır. Onların çalışma sürelerini ve harcadıkları elektriği kontrol etmeyi başaramazsak elektrik faturalarımızı düşürmek bizim için komik bir hayalden bir adım öteye gidemeyecektir.

Elektrik Faturasını Nasıl Düşürürüm

Buzdolabı: Buzdolabı kapağını açmadan önce ne alacağınıza karar verin. Bu sayede buz dolabınızın soğumasının önüne geçmiş olursunuz. Yumurta gibi uzun süreli dizeceğiniz ürünleri dizmeden önce aparatını dışarı çıkarıp orada dizebilirsiniz. Bu da buzdolabı vasıtasıyla elektrik faturanızı düzeltmenizi sağlayacaktır.

Bir diğer husus ise buzdolaplarının bulunduğu konumlardır. Doğrudan güneş ışığı ile karşılaşan bir buzdolabının az elektrik harcamasını beklemek saçma olacaktır. O sebepten öncelikle mümkün olduğu kadar mutfağınız içerisinde en kuzezye yada en az güneş alan yere buzdolabınızı koyarak başlayabilirsiniz. İkinci adım ise buzdolabınızın içidir.

Buzdolabınızı Doldurun

Boş bir buzdolabının soğuması zor olacaktır. Aynı şekilde elektrikler kesildiğince çok çabuk ısınmaya başlayacağını unutmayın. Buzdolabınızı yiyecek alarak dolduramıyorsanız yada tek başınıza yaşıyorsanız fazladan  birkaç su şişesi koymayı deneyebilirsiniz. Bu sayede buzdolabınız elektrik kesintisi olduğunda biraz daha geç soğumaya başlayacaktır.

Aynı durum buzluk için de geçerlidir. Pek çok kişi buzluğu boş kaldığı zaman içine pek ekleme yapmayı sevmez. Oysa ki fazladan duracak bir litrelik birkaç küçük şişe elektrik kesildiğinde ekstra soğuk hava verecek ve buzdolabınızın içinin daha serin kalmasını sağlayacaktır.

Eğer yeni bir buzdolabı alıyorsanız kesinlikle çalışma sınıfına dikkat etmenizi öneririm. A sınıfı buzdolapları hem daha ekonomik çalışır hem de daha güçlü soğutma sağlarlar. Son teknoloji ürünlerin neredeyse tamamı bu avantaja sahiptir.

CEVAP VER

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.