Ev Tipi Güneş Enerjisi Fiyatları

103

ev-tipi-gunes-enerjisi-fiyatlari-yeni-evdelektrikGüneş enerjisi sistemleri sadece büyük firmalar ya da işletmeler tarafından kullanılmamaktadır. Bunların yanı sıra bireysel kullanıcılar olarak adlandırılan evlerde de güneş enerjisi ile elektrik üretimi gerçekleştirilmektedir. Evlerde üretim için kurulan sistemlere ise ev tipi güneş enerjileri adı verilmektedir. Her evin kendi ihtiyacı olan elektrik enerjisini üretmesine yardımcı olan bu sistemler, istenen oranda enerji sağlayabilmektedir.

Ev tipi güneş enerjisi maliyeti nedir?

Evlerde kullanılan güneş enerjisi sistemleri maliyet açısından ürettikleri elektrik enerjisine göre farklılıklar göstermektedir. Yani ev tipi güneş enerjisi fiyatları üretilmek istenen elektrik oranına göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin 12 Watt güneş enerjisi 60 – 70 TL, 24 Watt güneş enerjisi 90 – 100 TL, 300 Watt güneş enerjisi 1250 – 1300 TL aralıklarındadır. Elektrik üretme kapasitesi arttıkç a fiyatların arttığını söylemek mümkündür.

Aşağıda bazı güneş enerjilerinin fiyatları yer almaktadır;

–       10 Watt 50 TL,

–       12 Watt 60 TL,

–       20 Watt 80 TL,

–       24 Watt 90 TL,

–       45 Watt 235 TL,

–       95 Watt 375 TL,

–       130 Watt 440 TL,

–       200 Watt 850 TL,

–       240 Watt 1100 TL,

–       300 Watt 1250 TL.

Yukarıda görülen listede de olduğu gibi güneş enerjilerinde Watt arttıkça fiyatlar artmaktadır. Çünkü Watt’ın artması elektrik üretme oranının artması ile doğru orantılıdır. Bu nedenle daha fazla elektrik üretimi yapmak isteyen kişilerin Watt değeri yüksek güneş enerjisi satın alması gerekmektedir. Kişi evde ihtiyaç duyduğu enerji oranına göre hangi güneş enerjisini satın alacağına karar verebilmektedir.

Diğer yandan belirtmiş olduğumuz ev tipi güneş enerjisi fiyatları tek bir markaya aittir. Farklı firmalarda değişik fiyatların görülmesi her zaman için mümkündür..

103 YORUMLAR

 1. Herkes dörtgözle bekliyor.Tabiki fiyatların oturmasınıda.Ben bir evin normal watt cinsinden günlük ihtiyacının ne olduğunu göremedim.(Bir buzdolabı-bir televizyon-iki gin arayla Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi-Haftada bir Ütü-Yıkanmak için elektrikli şofben-iki veya üç ampül )

   • Cengiz bey yazının içeriğinde ihtiyaç duyulan elektrik miktarı ve bunların maliyeti yer almakta. tabi ki bu değerler ortalama kullanıma göre hasaplanmaktadır. Sizin sorduğunuz miktar ev tipi enerji santrali için oldukça yeterli bir miktar. Bu miktarla 10 yıla kadar sitem kendini amorti edecektir. Kullanımınız daha fazlaysa bu süre daha geriye çekilebilir. Sonrasında ise bedava elektrik kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

 2. merhaba ben 300 tl elektrik faturası ödüyorum.İki klima 3 bilgisayar şofben vs. sürekli çalışıyor….Ben Aydın ilinde yaşıyorum.Bu sistemi kurdurmak bana kaç paraya mal olur.Ayrıca ben memurum 5 senede bir yer değiştiriyorum.bu sistemin taşınması yer değiştirmesi uygunmudur.Sökülüp başka yere kurulumunun maliyeti ne kadar olur.

 3. Yüzlerce bloktan oluşan bir mekan için tek bir blok (yaklaşık 300 m1’lik alan) için,’örnek’ bir maliyet öneriniz nedoir?Aynı zamanda sıcak su üretimine entegre bir sistem arzı mümkün mü>?

 4. mini buzdolabı 24 saat artı aydınlatma sistemi lambaların yanma süresine göre degişkenlik göstermekle birlikte 2300 2500 tl civarında maliyeti cıkar. aydınlatma sistemi 5 6 saat kesintisiz 2 adet lamba maliyeti 650 tl. on grid ve off grid sistemler yapılmaktadır. DNA ENERJİ SİSTEMLERİ 03287174484

 5. BEN FEDAİ AYDIN. SİVAS/ŞARKIŞLA’LIYIM KÖYÜME BİR EV YAPIP KENDİME AİT ELEKTRİĞİMİ ÜRETMEK İSTİYORUM. 2 ODA 1 SALON 1 MUTFAK TUVALET VE BANYO BU KONUTTA GİRİŞ KAPIDAKİ LAMBA İLE 7 ADET LAMBA+ÇAMAŞIR MAKİNASI+BULAŞIK MAKİNASI+ 2 TV + BİLGİSAYAR + ARAÇ GARAJI İÇİN TOPLAMDA KAÇ KW ELEKTRK ENERJİSİNE İHTİYAÇ VARDIR. VE TAHMİNİ KAÇ LİRAYA MAL OLUR. KURULUM DAHİL İLGİLİ USTA VE DOSTLAR BANA MAİL ATSINLAR. SAYGILAR SUNARIM. İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM. HABERİNİZİ BEKLİYORUM.

 6. Öncelikle merhabalar .güneş enerjisinden elektrik üretim maliyeti çok yüksek.alınacak cihazlar benim takip ettiğim kadarı ile normal bir evin ihtiyacı için gerekli cihaz 7-10 bin tl yi buluyor.buda normal şartlarda 8-10 yıl da kendini amarti edecek demek.Bu süre zarfında bakım ve arıza durumlarıda şansa kalmış.bu nedenle biraz daha beklemekte yarar var diye düşünüyorum

 7. Yaz döneminde akardan dinamo ile su pompalamam gerek.220 vatlık bir dinomoyu çalıştırabilecek güneşten elektrik üretecek sistemin maliyeti bana ne olur. Yer Konya/Ereğli…Selamlar

 8. 250 m2 evimin dubleks katının üzerinde 200 m2 civarı v tipi çatı vardır.bunlar guneye bakmaktadır.bunların üzeri şingil örtülü çatıdır.evim için asansör için elektrik sağlayacak güneş enerji sistemi nasıl ne kadar zaman da ve takribi herşey dahil kaça yapılabilir.

  • İbrahim bey belirttiğiniz sistem hakkında yorum yapabilmek için kapsamlı bir etüt çalışması sonrası gerekmektedir. Evin güneye baktığını belirtmenizden lektrik enerjisinin ısınmada da kullanılacağını anlıyorum ki bu oldukça kompleks bir hesaplama sonrası elde edilebilecek bir sonuç olacaktır. Bu nedenle sorunuza net bir cevap veremeyeceğimi üzülerek belirtmek isterim.

  • Kadir bey sorduğunuz soruya tahmini bir cevap verme durumundayız. Dairelerin ortalama 120 metrekare olduğunu düşünürsek sadece televizyon buzdolabı çamaşır ve bulaşık makinası gibi temel beyaş eşya ve elektrikli aletleri kullanacağınızı düşünürsek ortalama 15000 liradan maliyetin hesaplanması mümkün. Ancak fiyat konusunda, anlaşma yapacağınız firmanın ve evin mevcut enerji ihtiyacının tam olarak belirlenmesi sonrasında bu rakamın aşağı ya da yukarı yönde değişebileceğini belirtmek isteriz.

  • Mehmet bey yorumu hem site politikası hem de daha fazla kişinin bilgilenmesi açısından buradan yapmak durumundayız. 5 bin lira civarında yatırım yeterli olacaktır ancak kullanımınıza bağlı olarak bu rakam daha yukarılara çıkabilir.

 9. 90sanmetrekareevde 4 lamba 1 buzdolabı 1çamasırmakinesi birde bılasıkmakinesi nekadar elektirik harcama yapar bunun bana maliyeti neolur güneş paneli ollaran neye mal edebilirim

 10. 210 metrekare bir evim var. Günlük elektrik ile birlikte ısı pompası ile ısınıyorum.Isı pompası ile ısınan kaloriferden dolayı aylık 650 tl elektrik parası geliyor.Güneş enerji sistemi yaptırsam kaça mal olur.Bu sistemin kullanım süresi kaç yıldır.

 11. 3 + 1 çatı katı olan bir evim var normal bir evde olan cihazlar biz de de var ben buraya güneşten elektrik üreten bir sistem kurabilirmiyim? kaça mal olur? buradan giderken bu sistemi taşıyabilirmiyim? ilginize şimdiden çok teşekkür ederim

 12. 5 katlı bir apartmanın merdiven lerini aydınlatmak için ( yaklaşık 10 tane kadar 60 watt ampul kullanılacak) nasıl bir sistem kurmak ister ?? yardımcı olursanız çok sevinirim..çok teşekkürler

 13. merhabalar ben evimde bu panellerle çamaşır, bulaşık, buzdolabı, tv, pc gibi elektronik aletler için kaç wattlık kullanmamız lazım bunun toplam maliyeti ne kadardır herşey dahil ? teşekkür ederim

 14. 15.000 kW lık br kombi 6 florans lamba 3 buz dolabı 2 bilgisayar iki derin dondurucu 3 teleizyon burası 3 daire
  bunların bu panellerle çalışması mümkünmü çalışırsa maliyeti nekadar tutar

  • Bahap Bey,

   Güneş panelleri ile belirtmiş olduğunuz ürünlerin çalışması tabii ki mümkün. Ancak 3 daireden bahsettiğiniz için maliyet tek daire için olacak maliyete göre farklılık gösterecektir. Bu nedenle şu an standart elektrik harcaması olan (4 lamba, 1 buzdolabı, 1 çamaşır makinesi, 1 TV, 1 bilgisayar) bir ev için ortalama maliyet 8 – 10 bin TL aralığındadır. Sistem maliyeti güneş panellerinin kalitesine ve üretim gücüne göre değişilik gösterebilir.

 15. Selamun aleyküm. Usta 110 metre kare bir evin tv buzdolabı çamaşır bulaşık ütü gibi sürekli çalışan elektrik aksaminda ayrıca kalorifer ile ısıtmayi sağlamanin maliyeti ne olur?

  • Dursun Bey,

   Kuyudan su çeken elektrik motorunun gücünü paylaşabilir misiniz? Bunun dışında 15 m2 lik bağ eviniz için 2 bin ya da 3 bin TL maliyetle kuracağınız bir sistem sizin için yeterli olacaktır.

 16. Merhabalar,
  Ben daha farklı bir şey sormak istiyorum. Malum kış sezonlarında güneş daha az görünür. Bu sistemin elektrik stoklama ünitesi var mı? Örneğin on gün güneşin görünmediğini düşünelim bu sistem bize nasıl yardımcı olacak?

  • Kubilay Bey,

   Kurulan sisteme göre değişen elektrik depolama, tamamen kurduğunuz sisteme bağlıdır. Yani isterseniz üretilen elektriği belirli bir süre depolayacağınız bir sistem kurabilirsiniz. Kısacası bu tür sistemlerin mevcut olduğunu belirtmek istiyoruz.

 17. merhabalar Benim sorum 2.400 watlık elektrikli kombim var. ısnmaya çok para verdiğim için bunu çalıştırmak için kullanacağım.. Yaz aylarında ise klimayı çalıştırmayı düşünüyorum.. bu sistem için nasıl bir tavsiyede bulunursunuz…. ne kadar fiyat cıkar…

 18. Herkese Merhabalar, Benim merak ettiğim konu doğu karadeniz bölgesinde oturuyorum bu bölgede ev tipi güneş elektrik enerji sistemi verimli olurmu, bilgi paylaşırsanız memnun olurum.

 19. Merhaba bir arazime hobi amaçlı tavuk çiftliği kurmak için bir projem var. Bu çiftlik de ki elektrik ihtiyacının tamamını güneş panelleri ile karşılamak istiyorum. Çalıştırmak istediğim aletler ise kapalı 6×20 m2 alanın sadece gerekli zamanda aydınlatılması ve 0,75kW gücünde havalandırma fanı ara ara kullanılacak , bahce aydınlatma için 2, 3 adet 40 w gücünde led projektör Günde 2 defa yemlemek için 0.55 kW gücünde 2 adet motor, 1.5kW su motoru ve birde ofis de ki kişisel kullanımlar buzdolabi 2, 3 adet lamba elektrikli şohben ve kuçuk çaplı bir ısıtıcı gibi ihtiyaçlar. Tam anlatamamıs olabilirim ama yüksek güç isteyen makinalar olsa bile günde toplamda en fazla 1 saat çalısaklar boyle bir projeyi tasarruflu kullanım ile ne kadar bir sistem gerekmektedir maliyeti ne olur. Önümüzdeki aylarda projenin diğer ayakları kesinleştiği zaman sizinle iletişime geçeceğim cevabınızı bekliyorum teşekkürler..

 20. İyi gunelr … Ewimiz 120 m2 ve elektirik kesintisi sık oldugundan dolayı iki katlı binanın sadece kombi,buz dolabı, ampul ıhtıyacı için kurdurmamız gereken sistem ne kadara mal olur ? cevabınız için teşekkürler fakat mail adresimede gnderirseniz memnun olurum ..

 21. İyi gunelr … Ewimiz 120 m2 ve elektirik kesintisi sık oldugundan dolayı iki katlı binanın sadece kombi,buz dolabı, ampul ıhtıyacı için kurdurmamız gereken sistem ne kadara mal olur ? cevabınız için teşekkürler fakat mail adresimede gnderirseniz memnun olurum ..

 22. arkadaşlar bu kadar uçmanın anlamı yok 24 volt yüksek akım çıkışlı solar alın 3 kw ups alın veya daha yüksek size kesintisiz güç kaynagı ups akü sayısı artarsa gece oldugun akü kurtarır sizi dalmayın maliyete….

 23. arkadaşlar iki adet envertör alıyorsunuz vatına uygun dc şarz ara tutucu iki adet elektirik tesisatında envertörün birini piriz tesisatına birini aydınlatma tesisatına dc+ac 240 woltu elde ediyoruz anlıyacagınız bir buzdolabı na harcadıgınız enerjiyle evdeki cihazları çalıştırıyoruz maliyeti 2.000 ytl 400ytl elektirik faturası ödeyenin cebinde kalan her ay 300 ytl patladı gitti elimde imkan olsa atomu ayırırım

 24. S.a abi konyada oturuyorum ev kaçak yapı mepaşdan elektirik alamadık (tesisat var boşta) evimizde 1 buzdolabı.1 çamaşır makinesi(haftada bir).1 plazma tv (günde 5-6 saat).4 ampul (4 saat).1 Masaüstü Pc (3-5 saat).ütü,telefon şarj fln kaç kW elektirik üretmek lazım.elektirik paneli sistemi fiyatı ne kadar tutar.Şimdiden Teşekkürler.

 25. bağ evine 4 kamera ve bir dvr cihazı var. iki adet led lamba var.
  kameralar power supply ile çalışıyor. 5v çıkışlara bağlı
  dvr 12 vl adapter kullanıyor. bana kaçlık güneş enerjisi paneli lazım. rica etsem yardımcı olur musunuz

 26. Merhaba
  32 dairelik bir sitenin ilk etapta yaklaşık 5 dönümlük bahçe aydınlatmasi ve havuz motorlarını çalıştıracak ve akabinde de ilerleyen zamanda dairelerin ihtiyacini karşilayacak güçte bir sistem kurulumu ıçin tavsiyenizi ve fiyat teklifinizi almak isterim

 27. Yeni yapılacak anaokulu binasında 15 KW güneş paneli yaptırmak istiyorum. Bunun için çatıda kaç metrekare alan gerekli? Bina bodrum dahil 4 katlı . Maliyeti ne kadar? Devlet bu konuda herhangi bir pürüz çıkartıyor mu? Bu konuda teşvik kredisi varmı? Bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 28. Merhaba,
  iki odalı bir bağevinde kullanılan bir buzdolabı ve 5 adet 10 w lık led lamba için uygun olan sistemin tam maliyeti ne kadardır?
  İstisnalar hariç sadece hafta sonu iki gün tam gün olarak kullandığım bağ evinde diğer günlerde sarfiyat olmaması sisteme bir zarar verir mi?
  Bilgi verirseniz sevinirim.

 29. iyi günler, 4 kişilik bir aile için şofben, tv, buzdolabı çamaşır mk. bulaşık mk. ve aydınlanma için böyle bir sistemin maliyeti ne olur. ayrıca çatının dışında balkona böyle bir sistemin kurulma durumu mümkünmüdür acaba teşekurler.

 30. Sayın Yetkili, Merhaba,

  Benim 60 m2 bir bağ evim var bunun günlük aydınlatması, bir TV, bir buzdolabı ve elektrikli ocak için ihtiyaca cevap verecek sistemin yaklaşık olarak maliyeti ne kadar olur.. teşekkür ederim

 31. Gaziantepden herkese selam.Yeni yaptırma aşamasında olan bağ evimin elektirik ihtiyacı karşılayacak rakam ne kadardır.Haftada 2 gün gidilecek bağ evine 5 lamba ,1 adet buzdolabı ,1 adet fırın ,1 adet televizyon. iyi çalışmalar.

 32. SLM. İŞYERİNDE YAZIN 1750 TL ELEKTRİK GELMEKTE 2 DİFRİZ 2 TOST MAKİNESİ 3 SU DOLABI VE 100 E YAKIN LED AMPUL BULUNMAKTA 2 DE KLİMA VAR. BUNA GÖRE KURACAĞIMIZ SİSTEM BİZE KAÇA MALOLUR. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

 33. Iyi günler, Su an yurtdisindayim, bir iflastan 8adet 300W paneller alma durumum var, bunlarin ithal etmek icin odenmesi gereken vergiler hakkinda bir bilgisi olan varmidir,

  selamlar

 34. selam 10 adet 10 watt lık ampül, buzdolabı, televizyon gibi işlerde kullanılmak üzere kuracağım bir sistemin maliyeti ne olabilir. İlginize şimdeden teşekkürler…

 35. Datça’da oturuyorum. Gün doğumundan batımına kadar güneş alan konumdayım. 3 oda 1 salon açık mutfak. Elektrikli şofben+çamaşı mak.+bulaşık mak+buzdolabı+derin dondurucu+ 2 adet TV + 3 adet 2000 lik elektrikli panel radyatör (Beha marka) +fırın ve zaman zaman kullanılan mutfak el aletleri için ne tür tesisat almam gerekir. Kaç adet kaçlık Panel, depolama bataryası ve ekipman olarak ne kadarlık bütçe gerekmektedir. Bildirirseniz memnun olurum.

 36. ben daha önce kendi evimde hesapladım karlı gelmedi tam 40 yıllık elektrik parasını vereceğim artı 2 yıl sonra akü yenileyeceksin amorti felan yok (12 panel) akü garantide değil girmezlerde zaten (akü tane 160 tl civarında)yok öle 10 yıl amorti felan yemeyin 20 yıl sonra panel yenile giren girdikçe giriyoo azıcık kar olduğunu sezssem 1 000 000 tl var elimde hemen atlarım artı devlet kredisi hiç mi hiç karlı değil

 37. sevgili admin 80metre kare market işletiyorum aylık 500-600 tl elektrik faturası ödüyorum benim istediğim sadece tv pc ve birkaç elektrikli alet için dolaplar sanayi elektriği ile çalıştığı için sadece onlarda kullanmak istimiyorum ne kadara malolur….

 38. MERHABALAR,
  ÖZDERE’ DE DUBLEKS DAİRE, KAT KALORİFERİ ELEKTRİKLİ, BUZDOLABI, FIRIN, ÇAMAŞIR MAKİNASI MEVCUT, YAKLAŞIK MALİYETİ NEDİR, TAMAM DERSEK
  KEŞİF VE MONTAJ YAPIYOR MUSUNUZ.

  İLGİNİZE TEŞEKKÜR

  DOĞAN ŞAHARN

 39. Merhaba
  Ben evin catisina yaklasik 200m kare gunes enerji sistemi kurdurmak istiyorum ve bundan uretilen enerjiyi tedas a satmak istiyorum bu alana nasil paneller kurulur bana maliyeti kaca cikar ve aylik getirisi ortalama ne olur

 40. Selam benim salon da 60 valt mutfak da 20 valt vc 20 valt yatak odası 20 çocuk odası 20 buzdolabı çamaşır makinasi süpürge ütü bana nekadar mal olur ve bu yasal mi bu sistem devlet vergi almıyor dimi

 41. merhabalar ben iş yerime enerji paneli kurmak istiyorum ortalama günlük 20kw enerjiye ihtiyacım olacak bunu çatıya kurmamız mümkünmü olusa maliyeti ne olur yardımcı olursanız sevinirim

 42. merhaba benim ismim haci gültekin ben ığdırdan yazıyorum benim şehir dışında 1200 dönüm arazim var tedaş şartları ağır geliyor 50 kwa elektirik elde etmem lazım bu konuyla ilgili bana yardımc olabilirmisiniz teşekürler

 43. 300 whatlık enerji uretmek için panellere nekadar alan kaplar kap panelden olusuyor. Standar 120m2 ev enerjisi icin kac panel kullaniliyor ve kac m2 yere ihtiyacimiz vat.

 44. 1000 m2 lık bır aracıye kuracağım sıstem ın maalıyetı ve getırısı ne kadar olur acaba bır sut mandırasının elektrıgını karşılaya bılırmı

 45. Merhabalar
  Ben bahçeme 160m2 iki katlı ev yaptırdım elektrik kaynağı çok uzak olduğu için çok maliyetli geliyor. Evime güneş enerji sist kurdurmak istiyorum maliyet hesabını nasıl yaptıracağımı bilmiyorum Malatya’da bu işi profesyonel yapan kimseyi bulmadığım için yazıyorum.
  Dairemde kullanacağım aletler 1buzdolabı1telvizyon1çamaşır mak1bulaşık mak ve ort 4 adet aydınlatma sürekli olmasada 1 adt kılma ve Demir kaynak mak çalıştırmak istiyorum.
  Maliyet ve kaç kw ilk sistem kurmam konusunda bana yardımcı olmanızı rica ederim
  535 270 84 94 iletişime geçebilirsiniz

 46. İyi akşamlar. .evimde 2 ampul televizyon bilgisayar buzdolabı var. .güneş enerjisinden elektrik kurmak istesem ne kadar maliyeti olur…cevabiniz bizi aydınlatacak

 47. Ben geçenler de sormuştum ama cevap alamadım benim bahçemem su kuyusu sondajı vurduracağım 20 mt derinliğinde elektrik yerine panel yaptırsam bana maliyeti ne olur.

 48. 3 katlı evin merdivenlerine ledli sensörlü aydınlatma yapmak istiyorum. Bana öneriniz nasıl bir güneş enerjisi paneli ve kaç valtlık led, Şimdiden teşekkür ederim.

 49. Selamun aleykum. hocam istanbulda yaşıyorum. 2+1 75 m² evim var. evde çamaşır makinası genelde haftada 2 defa, bulaşık makinası 2-3 defa çalışmakta. ayrıca elektironik eşya olarak kombi, Led tv, buz dolabı, fön makinesi ve elektrik süpürgesi bulunmakta. evim en üst katta. nasıl bir sistem kurmam gereklidir ve ne kadara mal olur. şimdiden teşekkürler.

 50. Merhabalar ;
  Konuyla alakalı gerçekten geniş bilgiler veren güncel bir yer bulamıyorum .
  İleri bir tarihte gerçekleşmesini istediğim bir proje var . alacağım arsaya yaptırmayı düşündüğüm prefabrik evde sürekli 2 pc ortalama bir ev gideri kadar lamba tv çamaşır bulaşık vs . olacak . En önemlisi yaz ve kış sürekli çalışan klima .
  Ayrıca bunlar dışında evin yakınına bir sera yapmayı düşünüyorum haliyle oranın iklimlendirmesi vs de olacak . tahminimce iki kilimada orada olacak .

  Bunları karşılayacak elektirik miktarımı ve bundan biraz fazlasınıda üreterek devlete vermek istiyorum . Tabiki devletin istediği sınırı geçip geçmeyeceğinide bilemiyorum …Konu hakkında ortalama rakamlar yazarsanız sevinirim .

 51. iyi akşamlar.AYDINLATMA.TV.BUZDOLABI BÜYÜK.BULAŞIK MAKİNASI.İKİLİKSU POMPASI İçin güneş enerjisi bana kaca çıkar bilgilendirirseniz teşekkür ederim.

 52. Merhabalar evim ve dükkanımın enerjisini güneş panelinden karşılamak istiyorum 2metrelik sütlük dolabı 2 tane dondurma dolabi 1dolap 2 televizyon 1bulaşık 1 çamaşır makinesi 12lamba 1tost makinesi 1ütü 2 fırın maliyeti nekadar olur?

 53. Kardeşim bn elektirik üretim ticaret yapmak istiyorum bulundugumuz yer aralıksız 10 ay gün ışığı görüyor 100 000 TL lik yatırımın bana aylık kazancı ne olur ve bunlara teşvik veriliyor mu hala

 54. 16 lamba, 3 klima, 3 tv, 2 çamaşır makinesi, 2 bulaşık makinesi, 3 bilgisayar, 4 buzdolabı, 2 derin dondurucu, 1 kuyudan su çeken pompa (220 volt, 600 watt), 2 adet fırınlı ocak, 2 adet su pınarı, 2 adet saç kurutma makinesi ve iki adet mikro dalga fırın. Hepsi A sınıfı (sadece A, +sı yok). Gaziantep için fiyat verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

 55. 3* 1 dairem için düşünüyorum 160 metre kare 3 klima buzdolabı çamaşır makine bulaşık mak. ütü 2tv 2 bilgisayar antalya da oturuyorum bana ortalama maliyet çıkarabilirmisiniz Teşekkür ederim

CEVAP VER

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.