Taşınabilir Rüzgar Türbini

0

Amerika’nın ünlü enerji şirketlerinden biri olan Uprise Energy taşınabilen rüzgar türbini sistemi üretti. Üretimi yapılan rüzgar türbini istenilen yere bir kamyon içerisinde götürülüyor ve sistemin kurulacağı yere gelindiğinde kamyonun arkasından sistemli bir şekilde çıkıyor. Daha sonra kurulumu tamamlanan taşınabilir rüzgar türbini artık enerji üretmeye hazır hale gelir.

Taşınabilir Rüzgar Türbinlerinin Avantajları:

tasinabilir-ruzgar-turbiniTaşınabilir rüzgar türbinleri ortalama 50kw gücündedir ve kırsal kesimlerde, şehir merkezinde kullanımı daha kolay olup elektrik ihtiyacını karşılama konusunda etkili bir yere sahiptir. Taşınabilir rüzgar türbinlerinin rahatça taşınıyor olması ve istenilen yere geldikten sonra kurulumu kısa sürmesi onu tercih edilecek seçenekler arasına almaktadır. Kurulumu yapıldıktan hemen sonra rüzgar enerjisi ile elektrik üretmeye başlamaktadır. Diğer bir seçenek olarak da rüzgarın hızına bağlı enerji üreten mobil rüzgar türbini sistemi rüzgarın enerjisi en düşük seviyede olsa bile en az 15 tane evin elektrik ihtiyacını karşılamaktadır. Sistemin en önemli bir özelliği de ürettiği elektriği depolayabilmesidir.

Mobil Rüzgar Türbininin Kullanıldığı Yerler

 tasinabilir-ruzgar-turbini (3)Mobil rüzgar türbini üreten şirket Uprise Energy’nin açıklamalarında mobil rüzgar türbini konserlerde, festivallerde, dikey delme işlemleri, kamplarda, merkezi bölgelerden uzak yerlerde tüketicilerin elektrik ihtiyacını karşılamakta oldukça verimli olduğunu ve tüketicilerin bu durumdan memnun olduklarını belirtmiştir. Sistemin kolay ve hızlı bir şekilde kurulması ve arazi koşullarına karşı enerji üretebilmesinin büyük bir avantaj olduğunu da sözlerine eklemiştir. Mobil rüzgar türbini kurulumu ve sistemli bir şekilde kendiliğinden enerji üretebilir hala gelmesi aşağıda yayınlayacağımız video da bulunmaktadır. Taşınabilir rüzgar sisteminin basamak halinde ki aşamalarını dikkatle inceleyiniz ve rüzgar türbini ile elektrik üretmenin bu kadar kolay hale gelmesinin ne kadar güzel ve ilginç olduğunu sizlerde göreceksiniz..

CEVAP VER

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.