TEDAŞ Abone Numarası Öğrenme!

1

TEDAS-abone-numarasi-ogrenme-evdelektrikBirçok kişi elektrik faturasını ödeme sırasında çoğu zaman abone numarasına ihtiyaç duymaktadır. Ancak bunun için gerekli olan öncelikle abone numarasının bilinmesi olmaktadır. TEDAŞ abone numarası öğrenme işlemi farklı yollarla gerçekleştirilebilmektedir. Şimdi abone numarasının nasıl öğrenildiğini yakından inceleyelim.

TEDAŞ abone numarası öğrenme işlemleri nelerdir?

TEDAŞ abone numarası öğrenmek için farklı yollar mevcuttur. Bunlardan ilki fatura yoluyla abone numarasının öğrenilmesi olmaktadır. TEDAŞ her kullanıcısı için farklı bir abone numarası tahsis etmektedir. Bu abone numarası her ayın belirli dönemlerinde gönderilen faturalar üzerinde yazmaktadır. Yazımız içerisinde yayınladığımız görselde abone numarası ve işletme kodu kısımlarını görebilir ve bu numaraların nerede yer aldığını öğrenebilirsiniz.

TEDAS-abone-numarasi-ogrenme1-evdelektrikDiğer yandan abonelerin bazı bilgiler sunarak müşteri temsilciliklerinden de abone numaralarını öğrenmeleri mümkündür. TEDAŞ abone numarası öğrenme işlemi fatura yoluyla mümkün olabildiği gibi müşteri temsilcileri ile iletişime geçilerek de öğrenilebilmektedir.

TEDAŞ abone numarasının öğrenilmesi ile internet üzerinden fatura ödeme işlemini gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Bugün birçok banka internet kullanıcılarına online elektrik faturası ödeme imkanı sunmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak otomatik ödeme talimatı verilebilmekte ve her ayın belirli günlerinde ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak otomatik ödeme talimatının verilebilmesi için öncelikle abone numarasının bilinmesi gerekmektedir. Çünkü talimatın verilmesi sırasında kayıt bilgilerine abone numarasının girilmesi istenmektedir. Diğer bilgilerin de girilmesi ile otomatik talimat verme işlemi tamamlanmakta ve elektrik faturaları ayın belirli günlerinde banka tarafından hesabınızda bakiye olması durumunda sorunsuzca ödenmektedir.

İşletme kodunuzu ve TEDAŞ abone numaranızı biliyorsanız, bu bağlantıdan elektrik faturalarınızı sorgulayabilir ve sahip olduğunuz faturanın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda TEDAŞ işletme kodları ile karşınızda olacak ve sizlere işletme kodlarınızı nasıl öğrenebileceğinizi açıklayacağız. Bunun ardından işletme kodlarını bilmeyen kullanıcılarımız da kendilerine ait işletme kodlarını öğrenerek internet üzerinden elektrik faturalarını daha kolay bir şekilde ödeyebilecekler.

.

1 YORUM

CEVAP VER

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.