Yuvarlak Led Işık Nasıl Değiştirilir

0

Bir süredir web sitemizle çok ilgilenme fırsatı bulamıyordum. Hep elektrik ile ilgili ekonomi nasıl yapılır? Nasıl elektrik üretilir? Konu başlıklarına değinip hayatın içinden pratik bilgilere çok yer vermiyorduk. Biraz önce yuvarlak led değişimi yaptığım için bu konuya değinmeye karar verdim. Diğer konu başlıkları için evde elektrik bölümünde yer alan led ampuller ne kadar hesaplı konumuza göz atabilirsiniz.

Led Işık Nasıl Sökülür

Asma tavan ledlerinin (yuvarlak led) değişimi sanıldığından daha kolaymış. Ben daha profesyonel bir işlem olacak diye düşünürken bu işlemi son derece basit bir şekilde halletim. Herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yok! Sadece led ışıkları metal dış zemininden tırnağınızla çekerek aşağı indiriyorsunuz. Bu arada patlakta olsa güvenlik önlemi almayı unutmamalı ve mümkünse elektrik bağlantısını kesmelisiniz!

Led Işık Sökümü

Kabloları ve bağlantı ekipmanları ile birlikte aşağı indiği için sıra ikinci aşamaya geliyor. Burada bir kontrol kalemi yardımıyla bağlantılarını sökebilirsiniz. Artık patlayan yuvarlak led ile herhangi bir işimiz kalmadı. Şimdi sıra yeni led takımına gelecek.

Elinizde bulunan yuvarlak led incelediğinizde iki adet yaylı tırnak ile aşağı indiğini görebilirsiniz. Bu tırnakları tekrardan bastırarak elinizle aynı yere monte edebiliyorsunuz.

Yeni Yuvarlak Led Takmak

Yeni yuvarlak led bağlama işlemi için yanlarında tırnaklarının bulunması gerekiyor. Markadan markaya farklılık göstermekle beraber çoğunlukla yuvarlak led üzerinde tırnakları ile geliyor. Bunun dışında bazı markaların tırnaklarını sizin takmanız gerekebiliyor. Yaylı bir sistem olduğu için sanıldığından daha zor olabiliyor. Bu ürünlerin denenmesi ve buna göre satın alınması gerekebiliyor.

Aldığınız ürünün monte edilmesi için dikkat edilmesi gereken tek nokta önce bağlantısını yapmak sonrasında çalışıp çalışmadığını kontrol etmek. Ardından önce tırnaklarından ittirerek bulunduğu yuvarlak bölüme yerleştirip yerine oturmasını sağlayabilirsiniz.

Püf Noktası

Bu zaman aralığında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise yukarıda bulunan boşluğa yanlardan engel olmadan yerleştirme işlemini tamamlamaktır. Bu sebepten bu işlemi yaparken doğrudan ittirme işlemini tamamlamadan önce bir süre parmaklarımız tam olarak arada kalmayıncaya kadar yardımcı olmak önemli olabilir.

Asma tavan ledlerinin yayları çok gergin olursa asma tavanın sıvasına zarar verebiliyor. Bu da ikinci üçüncü değişimden sonra asma tavanın zarar görmesi anlamına geldiği için dikkat edilmesi gerekiyor.

Başka soracağınız bir soru olursa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Herkese mutlu haftalar diliyoruz.

CEVAP VER

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.